Nasza winnica otrzymała brązowy medal za wino Regent 2016 na V Konkursie Polskich Win w Jaśle.

O konkursie:

Konkurs Win Polskich w Jaśle organizowany jest przez Jasielskie Stowarzyszanie Winiarzy "Vinum Pro Cultura", przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Sommelierów Polskich od 2014 roku. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem winiarzy.
Bezpośrednim celem Konkursu jest porównanie jakości win polskich, wyłonienie i wyróżnienie najlepszych z nich, według ściśle określonych kryteriów jakościowych, mające stanowić zachętę do podnoszenia poziomu jakościowego produkowanych w Polsce win, a także promocja kultury wina i rozwój wiedzy winiarskiej.

Więcej informacji

http://winiarzejaslo.pl/strona/konkurs_polskich_win/o_konkursie

Wyniki:

http://winiarzejaslo.pl/artykul/151/v_konkurs_polskich_win__wyniki

 

Nasza winnica otrzymała cztery medale na konkursie ENOEXPO w 2017 roku

  • srebrny medal za wino Regent, 2015
  • srebrny medal za wino Cuvee-3, 2016
  • brązowy medal za wino Maréchal Foch, 2016
  • brązowy medal za wino Hibernal, 2016

O konkursie:

"Co roku prawie 300 próbek zmaga się o miano najlepszych win w jednych z największych konkursów winiarskich w Polsce – Międzynarodowym Konkursie Winiarskim o Medal ENOEXPO® oraz Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO®, które już od 9 lat są integralną częścią Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®."

Więcej informacji:

http://enoexpo.krakow.pl/pl/konkursy-winiarskie.html

Wyniki:

IX Międzynarodowy Konkurs Winiarski o Medal ENOEXPO® 2017:

http://enoexpo.krakow.pl/public/files/konkursy/Medale_Konkurs_Winiarski_2017.pdf

IX Konkurs Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO® 2017

http://enoexpo.krakow.pl/public/files/konkursy/Medale_Konkurs_Polskich_Win_i_Cydr%C3%B3w-2017.pdf

tuchovinifest2017Z przyjemnością informujemy, że Winnica Zamkowa otrzymała trzy medale na II Międzynarodowym Konkursie Win Tuchów 2017

- srebrny medal za wino Regent

- brązowy medal za wino Hibernal

- brązowy medal za wino Cuvve-3

 

Strona konkursu znajduje się tutaj:

http://www.tuchovinifest.pl/

A oto wyniki konkursu TuchoViniFest 2017:

http://www.tuchovinifest.pl/wp-content/uploads/2017/08/TVC17.pdf

muvina1 logoZ przyjemnością informujemy, że nasze wino Hibernal, rocznik 2016, zostało nagrodzone złotym medalem na konkursie Muvina w Prešov na Słowacji. 

Informacje o konkursie jak i wyniki edycji 2017 można znaleźć tutaj:

http://www.muzeumvin.sk/index-en.php?category=muvina

 

 

 

 

vinoforum 2016 zloty

Z przyjemnością informujemy, że nasze wino Cabernet Dorsa, rocznik 2015, zostało nagrodzone złotym medalem na konkursie Vinoforum w Zakopanem. W konkursie wzięły udział winnice z Austrii, Chin, Czech, NIemiec, Słowenii, Słowacji oraz Polski. Do konkursu zgłoszono kilkaset win w różnych kategoriach.

Kolejny sukces win z Winnicy Zamkowej. Doceniono nasze dwa wina z rocznika 2015 podczas I Międzynarodowego Konkursu Win Tuchovinifest, Tuchów 2016:

- Rondo 2015: medal srebrny
- Regent 2015: medal brązowy

Szegóły można przeczytać tutaj:

- http://malopolskiewiniarstwo.pl/wyniki-i-miedzynarodowego-konkursu-win-tuchovinicontest/

Winnica Zamkowa otrzymała złoty medal w międzynarodowym galicyjskim konkursie win Galicja Vitis 2016. W tegorocznej edycji jurorzy ocenili blisko 530 win z kilkunastu krajów, w tym 150 z Polski.

W tym roku doceniono nasze wino Cuvée II, rocznik 2015.

Informacje na oficjalnej stronie internetowej Konkursu

pivi 2016 logoW czerwcu 2016 Winnica Zamkowa otrzymała dwa złote medale w konkursie PIVI-2016, który odbył się w Czechach. Doceniono nasze wina:

  • Hibernal, rocznik 2015
  • Cuvée II, rocznik 2015

 

 

 

Informacje na stronach organizatora:

muvina1 logoWinnica Zamkowa otrzymała dwa złote medale w międzynarodowym konkursie MUVINA odbywającym się na Słowacji. Nagrody otrzymały wina:

  • Hibernal, rocznik 2015
  • Cuvée I, rocznik 2015

 

 

Szczegółowe informacje na stronach organizatora:

ENOEXPO 2015 zlotyZ przyjemnością informujemy, że nasze wina zostały ponownie nagrodzone w siódmej edycji Konkursu Polskich Win i Cydrówo Medal Targów ENOEXPO 2015, który odbył się 8 października.

Wino Hibernal 2014 zostało nagrodzone złotym medalem
Wino Cuvee 2014 zostało nagrodzone srebrnym medalem
Wino Rondo 2014 zostało nagrodzone srebrnym medalem

W tej edycji konkursu zgłoszono blisko 300 win ocenianych w dwóch różnych kategoriach.

O konkursie ENOEXPO

Pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku w ramach Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO. Główną ideą konkursu jest promocja polskiego wina i cydru. Wina oceniane są przez niezależnych ekspertów, dziennikarzy i specjalistów w dziedzinie wina.

GalicjaVitis2015GoldKolejny sukces Winnicy Zamkowej. W międzynarodowym konkursie Galicja Vitis 2015 otrzymaliśmy złoty medal w kategorii win białych za wino Bianca 2014. W konkursie brało udział 416 win z 11 krajów Europy.

"To dla mnie duża satysfakcja, że Galicja Vitis tak szybko rośnie w siłę liczbą i jakością zgłaszanych win. Zauważyłem, że o naszym Konkursie mówi się i pisze co raz więcej za granicą. Moim celem od samego początku było to, by konkurs Galicja Vitis nawiązując do ciekawych tradycji galicyjskich, łączył i zaprzyjaźniał nas z sąsiednimi krajami. Winiarstwo polskie nie może się przecież prawidłowo rozwijać bez ścisłych kontaktów z naszymi sąsiadami z tej samej strefy klimatycznej" – mówi Roman Myśliwiec, pomysłodawca konkursu, prezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, założyciel Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis.

źródło: www.galicjavitis.pl

ENOEXPO-2014-srebrnyZ przyjemnością informujemy, że nasze wino
SEYVAL BLANC 2013 otrzymało srebrny medal
w VI Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2014, który odbył się 9 października w Krakowie.

W tej edycji konkursu zgłoszono blisko 300 win ocenianych w dwóch różnych kategoriach.

 

 

O konkursie ENOEXPO

Pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku w ramach Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO. Główną ideą konkursu jest promocja polskiego wina i cydru. Wina oceniane są przez niezależnych ekspertów, dziennikarzy i specjalistów w dziedzinie wina.

GalicjaVitisGoldMedalNasze wina odniosły sukces w międzynarodowym konkursie Galicja Vitis 2014! W konkursie, który odbył się na zamku w Łańcucie w dniach 26-27 czerwca, otrzymaliśmy dwa złote medale:
- w kategorii białe słodkie nagrodzone zostało wino Hibernal 2013,
- w kategorii białe wytrawne nagrodzone zostało wino Solaris 2013.

 

 

O konkursie Galicja Vitis

Ideą GalicyjskieGalicjaVitisLogogo Konkursu Win jest kultywowanie historycznych tradycji galicyjskich oraz zacieśnianie  przyjaznych kontaktów ze Słowacją, Czechami  i Węgrami. Bezpośrednim celem Konkursu jest porównanie jakości win z Europy Środkowej z winami pochodzącymi z innych części świata, a także promocja kultury wina, również poza tradycyjnymi regionami winiarskimi.

Konkurs jest organizowany od 2011 roku. W tegorocznej, czwartej już edycji Galicyjskiego Konkursu Win Galicja Vitis 2014 udział wzięło 277 win z 15 krajów: Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Macedonii, Czarnogóry, Mołdawii i Południowej Afryki.